6 tipů jak maximalizovat pěstování pod LED světlem

Technologie osvětlení pro pěstování rostlin je stále pokročilejší, proto začínají pěstitelé stále více používat inteligentní LED světla. Tato světla přináší snížení spotřeby energie a tím i menší náklady. Vyhledávají přitom Led osvětlení, které zlepší kvalitu pěstovaných produktů a zvýší výnosy. Přinášíme vám 6 tipů, jak maximalizovat LED diody.

 

1. Sledujte spotřebu vody

Nejčastější chyba, kterou pěstitelé přecházející z běžných svítidel na LED žárovky dělají, je nedostatek vody u rostlin. LED diody na rozdíl od běžných svítidel nevytváří velké množství tepla a zároveň nevydávají infra záření, je třeba dávat pozor, aby nedošlo k přelití rostlin a tím k jejich úhynu.

 

2. Zvýšení tepla

Pěstitelé využívající běžné osvětlení často spoléhají na teplo z tradičních světel. Po přechodu na LED žárovky pro pěstování těchto rostlin často dochází k poklesu teploty. Jak jsme zmínili výše, LED panely nevytváří velké množství tepla. Je proto vhodné zvýšit v pěstebním zařízení teplotu na požadovanou hodnotu. Nemusíte se obávat, že se vám to prodraží.

 

3. Dbejte na montáž do správné výšky

Použití LED diod znamená nainstaluj a pěstuj, bez trávení času navíc při jejich montáži v přesné výšce. Toto může obohatit výnos a kvalitu. Zatímco většina prostředí bude mít řadu faktorů, které musí být zohledněny při montáži led žárovek, včetně přítomnosti nebo nepřítomnosti přirozeného světla, chcete se ujistit, že vaše LED diody mohou udržovat široké, rovnoměrné rozložení světla. Pokud připojíte diody příliš vysoko, můžete zvýšit pokrytí, ale také snížíte intenzitu světla. Pokud montujete diody příliš nízko, intenzivní blízkost světla by mohla stresovat vaše rostliny. Nejlepším řešením je začít s doporučením výrobce pro montáž daného řešení.

 

4. Nainstalujte více jednotek

Instalace LED osvětlení znamená vytvářet cílený světelný výkon pomocí optiky. Můžete pak pomocí jedné lampy pozorovat část růstu rostlin. Pro každou rostliny lze vytvořit izolaci. Je lepší však vypočítat a realizovat více jednotek v pěstitelském zařízení. Nosníky se budou překrývat a maximalizovat rozložení světla. Tím lze ušetřit spoustu peněz a zároveň dosáhnout optimálních světelných podmínek. Kvalifikovaný výrobce světel vám může s vytvořením návrhu osvětlení pomoci.

 

5. Definujte světelné cykly

Světelné cykly nastavují rytmus biologického života vaší plodiny. Pěstitelé mohou manipulovat s těmito světelnými cykly zvýšením nebo snížením hodin světla a tmy, což stimuluje chování rostliny, kdykoliv je to žádoucí. Pro pěstitele ve skleníku je také možné manipulovat se světelnými a tmavými cykly pomocí zatemňovacího závěsu a doplňkového osvětlení. Automatizované zatemňovací závěsy pomáhají pěstitelům blokovat nežádoucí sluneční světlo a zajišťují potřebné temné časy během dlouhých letních dnů, zatímco doplňkové osvětlení pomáhá zaplnit mezeru světla potřebnou během tmavých zimních měsíců. Nejoblíbenější světelný cyklus během vegetativního stádia je 18 hodin světla denně s 6 hodinami tmy pro květiny. 12/12 světelný cyklus bude spouštět kvetení pro většinu květinových plodin. Pro vegetativní plodiny (např. Bylinky a salát) je často nejoblíbenější 17-18 hodin světla denně.

 

6. Nastavte správnou světelnou expozici

Stejně jako můžete manipulovat s nastavením světelných cyklů, můžete také manipulovat s expozicí modrým, bílým, červeným a vzdáleným spektrem v různých fázích růstového cyklu. Zatímco kvetoucí cyklus může být ovlivněn více faktory, nastavíte si vlastní expozice. Lehký recept také umožňuje nastavit intenzitu světla po celý den. Například ve skleníku jsou pěstitelé schopni vypočítat integrální denní světlo pro svou plodinu a zvýšit nebo snížit výkon v závislosti na potřebě doplňkového osvětlení po celý den.

Kategorie