Jak vybrat LED žárovky

S tolika typy LED světel a systémů pro pěstování, které jsou k dispozici na trhu, může být zajímavé zjistit, který z nich bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Jak vybrat vhodné LED žárovky?

 

Základní světlo pro růst

Všechny zelené rostliny vyžadují světlo, aby mohlo docházet k fotosyntéze. V tomto procesu rostliny vypouštějí kyslík. Rostliny se mezi sebou značně liší v tom, kolik světla potřebují k prosperitě. Ovocné plodiny, jako jsou rajčata, potřebují mnohem jasnější světlo a proto je vhodné využívat LED grow žárovky.

 

LED zářivka nebo žárovka?

LED osvětlení pro pěstování je obzvláště dobré, protože vydává velmi málo tepla. Také využívá polovinu elektřiny, vydrží 5x déle než klasické žárovky, jsou bez rtuti, a nelze je rozbít jako sklo. Některé žárovky a zářivky se nepoužívají pro pěstování ve vnitřních prostorách, protože vydávají příliš mnoho tepla a mohou spalovat jemné listy.

 

Co chcete pěstovat?

Než se rozhodnete pro LED žárovky, musíte zvážit co budete pěstovat. Veškerá kvalitní LED světla prodávaná na trhu umožní pěstovat rostlinu od sazenic až po květiny. Některá světla jsou však určena pro určité typy růstu.

 

Jaká je velikost vašeho pěstitelského prostoru?

Velikost pěstitelského prostoru bude určovat velikost a počet zakoupených jednotek LED. Dobrým pravidlem pro LED světla je 32 wattů skutečného výkonu na čtvereční metr rostoucí plochy pro kvetoucí lékařské nebo jiné velké kvetoucí rostliny.

 

Typy LED svítidel

Pokud pěstujete rostliny ze sazenic do květů, budete si chtít koupit kompletní LED osvětlení pro každý cyklus růstu. Nicméně, budete potřebovat pouze světla pro vegetační nebo kvetoucí období. Světla určená pro vysoce kvalitní rostliny a růst rostlin / kvetení mají mnoho různých možností, včetně jednokanálových světel. U mnoha modelů lze LED grow žárovku libovolně vypínat, zapínat, automaticky spouštět. Vhodnou volbou jsou LED žárovky, které produkují méně tepla, a proto mohou být zavěšeny velmi blízko k vrcholům rostlin. Poskytují spoustu světla a zároveň udrží rostliny bez spálených listů.

 

Výhody LED žárovek

LED žárovky jsou základem moderní pěstírny. Jak bylo uvedeno výše, jejich nízká produkce tepla je činí ideálními pro pěstování menších rostlin (listový salát, špenát a bylinky také velmi dobře rostou pod trubicemi). Barvy mohou být v paletě stylů barev.

 

Klady - Levný nákup - Bezúdržbový provoz -Dlouhá životnost - zhruba 10-20 krát vyšší než u žárovky -Nízká produkce tepla

Kategorie