LED Grow svítidla

LED Grow svítidla se stávají stále častěji využívanou technologií k pěstování rostlin a zeleniny. Je tomu dáno hlavně díky jejich světelnému spektru barev. To se od běžných HPS svítidel liší v zásadním vlivu na provedení fotosyntézy, která je nejdůležitějším faktorem pro růst a pěstování rostlin. Zatímco klasické HPS svítidla produkují příliš mnoho bílého světla, LED svítidla vyzařují přesně takové barevné vlnové délky, jaké rostlina pro fotosyntézu potřebuje. V procesu fotosyntézy pomáhají dosažení maxima absorpce světla pro chlorofyl A a chlorofyl B, které jsou základní chemickou složkou přeměny světelné energie na energii chemickou.

LED svícení je často měřeno pomocí PAR (angl. Photosynthetically Active Radiation), česky Fotosynteticky aktivní radiace. PAR určuje vlnové délky slunečního záření od 400 do 700 nanometrů, které rostliny dokáží využít k fotosyntéze. Množství fotosynteticky aktivního záření, které rostlina dostává, má přímý dopad na její růst.

Pěstování pod LED má zároveň zhruba o 50% nižší spotřebu elektrické energie, než je u běžných sodíkových výbojek. Svítidla také nevyzařují téměř žádné teplo a životnost diod je u některých modelů až 100.000 hodin. LED Grow jsou budoucností pro vnitřní pěstování.

led grow

Přečtěte si 10 důvodů pro pěstování pod LED